Gloppe, Amund Nielsen (1737 - ) [no]

Gloppe, Amund Nielsen (norwegian bokmål), Gloppe, Amund Nielsen (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:51:29
16/10/2021 05:17:45
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/3de5ea89-04f4-4561-8b71-2d8c0ac63430 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Gloppe, Amund Nielsen
Norwegian bokmål

Gloppe, Amund Nielsen
Swedish

Alternative name
Glopstuen, Amund Nielsen
Swedish

Glotte, Amund Nielsen
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
1737 , , ant. i Fåberg [sv]

-Time
1737
-Place reference
, , ant. i Fåberg [sv]
--Place (text)
ant. i Fåberg
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

NKL article_id
415988

-Id
415988
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036634637
-Id
021036634637
-System
DigitaltMuseum