Willson, Thomas Olaf (1880 - 1973) [no]

Willson, Thomas Olaf (norwegian bokmål)

Fotografregisteret (Norge) (Preus museum) [no]

Life role
Dataset owner
Preus museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
24/01/2017 13:01:20
04/07/2020 03:14:24
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/368d4ccd-a894-4256-b5a9-85f3174d523f | RDF/XML | JSON-LD
Name
Willson, Thomas Olaf
Norwegian bokmål

First name
Thomas Olaf
Norwegian bokmål

Last name
Willson
Norwegian bokmål

Alternative name
Wilson, T. Olaf
Norwegian bokmål

lokalhistoriewiki.no

Birth
1880

-Time
1880
Death
1973

-Time
1973
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Sønn av Thomas Benjamin Willson (1851-1932), Irland, prest i den anglikanske kirke og norgesvenn.
T.O. Willson var "education administrator" og endte som "director of education" i County of Oxford. Willson reiste med sin far og Skilbecks til Norge hver sommer, bodde i Strandebarm og besøkte Skilbecks i Omvikdalen i Kvinnherad. I årene 1900-23 tok han en rekke fotografier fra Bergen og Vestlandet, som ble donert som "The Willson collection" med register i Anglo-Norse Society, London. Derfra ble den 1980 øverført Universitetsbiblioteket i Oslo, senere Nasjonalbibiblioteket.

Virkested:
1900-1923: Vestlandet
1900-1923: Bergen
1900-1923: Kvinnherad

Norwegian bokmål

Reference
Kilder:
Bonge, Susanne: Eldre norske fotografer, 1980
Skjema 12.11.1988 og 12.10.1992
Skjema 09.02.1987 og sept.1992
Papirer i Nasjonalbiblioteket om overføringen av materialet til Norge.
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Fotografregisteret
Norwegian bokmål
FR
3041

-Id
3041
-System
FR
DigitaltMuseum
021036009323

-Id
021036009323
-System
DigitaltMuseum
Change note

Konvertert fra Fotografregisteret 2015.04.20

Norwegian bokmål