Dahl, Ellert (1928 - ) [no]

Other languages: Dahl, Ellert (norwegian bokmål), Dahl, Ellert (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
19/03/2024 21:06:08
08/06/2024 09:09:18
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/2a955a45-92dc-447c-b0c3-3a6e60797920 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Dahl, Ellert
Norwegian bokmål

Dahl, Ellert
Swedish

First name
Ellert
Norwegian bokmål

Last name
Dahl
Norwegian bokmål

Alternative name
Dahl, Ellert Christopher Seaton
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
13/06/1928 , , Kent nær London [sv],

-Time
13/06/1928
-Place reference
, , Kent nær London [sv],
--Place (text)
Kent nær London
Swedish
Life role
-Life role
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

NKL article_id
417013

-Id
417013
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036634173
-Id
021036634173
-System
DigitaltMuseum