Mennicken, Jan Emens (1568 - 1594) [no]

Mennicken, Jan Emens (norwegian bokmål)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Last changed
01/04/2021 14:28:39
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/2551beff-bea1-4fbe-80e3-3839cd499e6b | RDF/XML | JSON-LD
Name
Mennicken, Jan Emens
Norwegian bokmål

First name
Jan Emens
Norwegian bokmål

Last name
Mennicken
Norwegian bokmål

Other name
Menneken, Jan Emens [no] - Alternativt navn [no]

-Name
Menneken, Jan Emens
Norwegian bokmål

-Specified
Alternativt navn
Norwegian bokmål
Birth
1568

-Time
1568
Death
1594

-Time
1594
Life role
-Life role
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Swedish

Norwegian nynorsk

Activity
Pottemaker

-Type of activity (text)
Pottemaker
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
Nasjonalmuseet ID
2551BEFF-BEA1-4FBE-80E3-3839CD499E6B

-Id
2551BEFF-BEA1-4FBE-80E3-3839CD499E6B
-System
Nasjonalmuseet ID
DigitaltMuseum
021039689241
-Id
021039689241
-System
DigitaltMuseum