Ødda, Ola Olson (1796 - ) [no]

Other languages: Ødda, Ola Olson (norwegian bokmål), Ødda, Ola Olson (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
19/03/2024 21:03:54
08/06/2024 11:58:47
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/1f0a5b75-bcac-4d64-941b-ebc9a3f669cd | RDF/XML | JSON-LD
Name
Ødda, Ola Olson
Norwegian bokmål

Ødda, Ola Olson
Swedish

First name
Ola Olson
Norwegian bokmål

Last name
Ødda
Norwegian bokmål

Alternative name
Lien, Ola Olson
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
1796 , , Breivik, Hol [sv],

-Time
1796
-Place reference
, , Breivik, Hol [sv],
--Place (text)
Breivik, Hol
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

-Organization/collection
NKL article_id
431692

-Id
431692
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036637302
-Id
021036637302
-System
DigitaltMuseum