Halvorsen, Arne (1929 - ) [no]

Other languages: Halvorsen, Arne (norwegian bokmål), Halvorsen, Arne (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
19/03/2024 21:07:22
08/06/2024 10:08:52
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/12402a67-e62c-4512-bdb8-0b7898ead352 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Halvorsen, Arne
Norwegian bokmål

Halvorsen, Arne
Swedish

First name
Arne
Norwegian bokmål

Last name
Halvorsen
Norwegian bokmål

Alternative name
Halvorsen, Arne Asbjørn
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
13/07/1929 , , Oslo [sv],

-Time
13/07/1929
-Place reference
, , Oslo [sv],
--Place (text)
Oslo
Swedish
Life role
-Life role

Norwegian bokmål


Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

NKL article_id
416359

-Id
416359
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036634808
-Id
021036634808
-System
DigitaltMuseum