Hjorth, I.O. (1862 - 1927) [no]

Hjorth, I.O. (norwegian bokmål), Hjorth, I.O. (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:30:38
25/09/2021 06:43:00
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/0f0f9e3f-aa79-44ca-9b02-a5d610534ffd | RDF/XML | JSON-LD
Name
Hjorth, I.O.
Norwegian bokmål

Hjorth, I.O.
Swedish

First name
I.O.
Norwegian bokmål

Last name
Hjorth
Norwegian bokmål

Alternative name
Hjorth, Ingvar Magnus Olsen
Swedish

Other name
Hiorth, Ingvar Magnus Olsen [no] - fullt navn [no]

-Name
Hiorth, Ingvar Magnus Olsen
Norwegian bokmål

-Specified
fullt navn
Norwegian bokmål
Norsk kunstnersleksikon

Birth
19/08/1862 , , Oslo (fylke) (Norge) [no]

-Time
19/08/1862
-Place reference
, , Oslo (fylke) (Norge) [no]
--Place (text)
Oslo (fylke) (Norge)
Norwegian bokmål
Death
04/10/1927 , , Oslo (fylke), Oslo (Norge) [no]

-Time
04/10/1927
-Place reference
, , Oslo (fylke), Oslo (Norge) [no]
--Place (text)
Oslo (fylke), Oslo (Norge)
Norwegian bokmål
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Finnish
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Activity
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
Arkitekt

-Type of activity (text)
Arkitekt
Norwegian bokmål
NKL article_id
416926

-Id
416926
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036635049

-Id
021036635049
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
8E6FCC8D-CAC0-4A58-9AC4-701339203A90

-Id
8E6FCC8D-CAC0-4A58-9AC4-701339203A90
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål