Aakrann, Olaf (1856 - 1904) [no]

Other languages: Aakrann, Olaf (norwegian bokmål), Aakrann, Olaf (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
19/03/2024 21:53:49
18/05/2024 03:17:33
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/07273a42-b33c-48db-90cc-596a521a0004 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Aakrann, Olaf
Norwegian bokmål

Aakrann, Olaf
Swedish

First name
Olaf
Norwegian bokmål

Last name
Aakrann
Norwegian bokmål

Alternative name
Aakrann, Olof
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
03/09/1856 , , Elverum [sv],

-Time
03/09/1856
-Place reference
, , Elverum [sv],
--Place (text)
Elverum
Swedish
Death
01/05/1904 , , Kongsvinger [sv],

-Time
01/05/1904
-Place reference
, , Kongsvinger [sv],
--Place (text)
Kongsvinger
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Has works/objects at
-Organization/collection
Norwegian bokmål

NKL article_id
431034

-Id
431034
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036637346
-Id
021036637346
-System
DigitaltMuseum