John, Theodor (1839 - 1894) [et]

John, Theodor (estonian)

Biographical Database of Estonian Photographers (Estonian Photographic Heritage Society)

Life role
Dataset owner
Estonian Photographic Heritage Society owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
30/04/2019 11:29:53
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/f644ab10-9600-4c6a-8a58-8a18f083e99f | RDF/XML | JSON-LD
Name
John, Theodor
Estonian

First name
Theodor
Estonian

Last name
John
Estonian

Other name
August Wilhelm Theodor

-Name
August Wilhelm Theodor
Estonian

Birth
1839 Chełmno (City) ajalooline nimi Culm
oletatav

-Time
1839
-Dating comment
oletatav
Estonian

-Place reference
Chełmno (City) ajalooline nimi Culm

--Place
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

--Place (text)
ajalooline nimi Culm
Estonian
Death
23.10.1894 Tartu (Linn) [et]
EELK Tartu Jaani kogudus RA, EAA.1253.1.607

-Time
23.10.1894
-Place reference
--Place
Estonian

-Source
EELK Tartu Jaani kogudus RA, EAA.1253.1.607
Estonian

Life role
Photographer 1862 1893?
Liivimaa kubermanguvalitsus, EAA.265.5.1711 leht 193; Liibek 2010, lk 101,108,111,151

-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

-Timespan
1862 1893?

--Earliest time
1862
--Latest time
1893?
-Source
Liivimaa kubermanguvalitsus, EAA.265.5.1711 leht 193; Liibek 2010, lk 101,108,111,151
Estonian

Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Biography

naine - Katarina (Sokolova); lapsed - Sinaida, Wilhelm, Margarita, Maks

Estonian

Occupation
kunstnik
Liivimaa kubermangu valitsus, EAA.297.1.2372. leht 1; Liibek 2010, lk 101,138

-Description
kunstnik
Estonian

-Source
Liivimaa kubermangu valitsus, EAA.297.1.2372. leht 1; Liibek 2010, lk 101,138
Estonian
Activity
Töötas fotostuudios
1862-1868 Aleksandri tn 10, Narva;
09.1869-1870 Brookusmäel, Tallinn (endine C. Schmidti ateljee);
1868-1869 Pärnu, Viljandi;
09.1870-1893- Tartu, (endine Schlateri ateljee);
07.1878 Christoffeli majas, Viljandi;
05.1879-07.1879 Viljandi;
(1896- Aleksandri uul. nr. 10, Tartu);
1871-1894 Aleksandri tn 10, Tartu.
Liibek 2010, lk 101,111,112,138,170; Liivimaa kuberneri kantselei, EAA.296.7.344 leht 363

-Type of activity
Töötas fotostuudios
Estonian

-Description
1862-1868 Aleksandri tn 10, Narva;
09.1869-1870 Brookusmäel, Tallinn (endine C. Schmidti ateljee);
1868-1869 Pärnu, Viljandi;
09.1870-1893- Tartu, (endine Schlateri ateljee);
07.1878 Christoffeli majas, Viljandi;
05.1879-07.1879 Viljandi;
(1896- Aleksandri uul. nr. 10, Tartu);
1871-1894 Aleksandri tn 10, Tartu.
Estonian

-Source
Liibek 2010, lk 101,111,112,138,170; Liivimaa kuberneri kantselei, EAA.296.7.344 leht 363
Estonian
Pildistamistööd
1877 (1876) sai Tartu käsitöönäitusel hõbemedali; 1877 sai Liivimaa Üldkasuliku ja Ökonoomilise Sotsieteedi medali, mida pärast Johni surma ateljees jätkanud H. Riedel kasutas oma firma reklaamimisel; 1878, 1879 suvel pildistas Viljandi lossimägede arheoloogilisi kaevamistöid

-Type of activity
Pildistamistööd
Estonian

-Description
1877 (1876) sai Tartu käsitöönäitusel hõbemedali; 1877 sai Liivimaa Üldkasuliku ja Ökonoomilise Sotsieteedi medali, mida pärast Johni surma ateljees jätkanud H. Riedel kasutas oma firma reklaamimisel; 1878, 1879 suvel pildistas Viljandi lossimägede arheoloogilisi kaevamistöid
Estonian

Residence
Königsberg; Aleksandri tn 10, Narva; Tallinn; Pärnu; Viljandi; -1894 Aleksandri tn 10, Tartu;
Liibek 2010, lk 101

-Description
Königsberg; Aleksandri tn 10, Narva; Tallinn; Pärnu; Viljandi; -1894 Aleksandri tn 10, Tartu;
Estonian

-Source
Liibek 2010, lk 101
Estonian
Note
Tartu üks kõige produktiivsemaid fotograafe;
1870 ateljee nimeks lühikest aega Atelier John&Schmidt;
1870 ostis pärast Schlateri surma tema äri Tartus koos aparaatide, tarvikute ja negatiividega;
signeeris kaua fotosid: Atelier Th. John, vormals Schlater;
pärast Johni surma läks ateljee esialgu perekonna, seejärel Heinrich Riedeli valdusesse;
(Valmistas piltidest suurendusi, kasutas kunstvalgust, käis tellijate juures kodus pilte tegemas ("Post" nr 63, 16.03.1896).)
1895.a. läks ateljee Th. John´i lese valdusesse (luba 20.12.1894.a. nr.9202) ja tegutses John´i nime all veel 1897.a.

(Märkuste viide: Liivimaa kuberneri kantselei, EAA.296.7.951 (lehed numerdamata); Liibek 2010, lk 101)
Estonian

Topic
English

Swedish

Estonian







Catalan | Valencian

Lithuanian




English

Swedish

Estonian

Danish

French


Spanish

Italian

Bulgarian

Catalan | Valencian

Lithuanian

Dutch



Reference
Kaljula Teder, "Eesti fotograafia teerajajaid". Eesti Raamat, Tallinn, 1972.
Estonian

Sven Lepa, Esimesed paiksed fotograafid Tartus (1855–1870). – Tartu Linnamuuseumi aastaraamat, nr 20, 2015
Estonian

Tõnis Liibek, Fotograafiakultuur Eestis 1839-1895. Doktoritöö. Tallinna Ülikool, Kunstide Instituut, 2010
Estonian