Life role
Dataset owner
Estonian Photographic Heritage Society owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
April 16, 2019 2:48:27 PM CEST
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/e97a889f-581c-4919-97ae-70465c1e24fb | RDF/XML | JSON-LD
Name
Barth, Peter
Estonian

First name
Peter
Estonian

Last name
Barth
Estonian

Other name
Peter Christoph Rudolph

-Name
Peter Christoph Rudolph
Estonian

Birth
27.02.1841 Kiev (City)
Liibek 2010, lk 105

-Time
27.02.1841
-Place reference
--Place
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian


-Source
Liibek 2010, lk 105
Estonian
Death
09.12.1910 Tartu (Linn) [et]
Lepa 2015, lk 110

-Time
09.12.1910
-Place reference
--Place
Estonian

-Source
Lepa 2015, lk 110
Estonian

Life role
Photographer 1864 1895
Lepa 2015 (Tartu Linnamuuseumi aastaraamat nr 20), lk 109-110; Liibek 2010, lk 105

-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

-Timespan
1864 1895

--Earliest time
1864
--Latest time
1895
-Source
Lepa 2015 (Tartu Linnamuuseumi aastaraamat nr 20), lk 109-110; Liibek 2010, lk 105
Estonian

Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Biography

I naine: neli last; II naine - Bertha Annette Mathilde (Beckmann), abielu Moskvas 1881, kaks last

Biograafia viide: Liibek 2010, lk 105

Estonian

Occupation
kunstnik; alluv Peterburi fotoateljeedes; ametnik Peterburi Keiserlikus Raamatukogus; joonistusõpetaja Tartu koolides ja eraõpetajana; Tartu Käsitööliste Seltsi aseesimees ja 1897- joonistuskooli eestvedaja; Tartu reaalkooli inspektor
Liibek 2010, lk 105,113,122

-Description
kunstnik; alluv Peterburi fotoateljeedes; ametnik Peterburi Keiserlikus Raamatukogus; joonistusõpetaja Tartu koolides ja eraõpetajana; Tartu Käsitööliste Seltsi aseesimees ja 1897- joonistuskooli eestvedaja; Tartu reaalkooli inspektor
Estonian

-Source
Liibek 2010, lk 105,113,122
Estonian
Activity
Töötas fotostuudios
01.1864-1881 Freymanni maja, Riia tn, Tartu; 1871 tegevus ajutiselt peatatud; suvi 1870 Haapsalus?

-Type of activity
Töötas fotostuudios
Estonian

-Description
01.1864-1881 Freymanni maja, Riia tn, Tartu; 1871 tegevus ajutiselt peatatud; suvi 1870 Haapsalus?
Estonian

Pildistamistööd
Nt. J. V. Jannseni perekond, grupipilt. 1869.a. (Eesti Kirjandusmuuseum, D-83:1).
Lepa 2015 (Tartu Linnamuuseumi aastaraamat nr 20), lk 110

-Type of activity
Pildistamistööd
Estonian

-Description
Nt. J. V. Jannseni perekond, grupipilt. 1869.a. (Eesti Kirjandusmuuseum, D-83:1).
Estonian

-Source
Lepa 2015 (Tartu Linnamuuseumi aastaraamat nr 20), lk 110
Estonian
Education
kooliharidus saadud osati Tartus
Liibek 2010, lk 117

-Description
kooliharidus saadud osati Tartus
Estonian

-Source
Liibek 2010, lk 117
Estonian

Note
01.1864 võttis üle C. Rambergi fotoateljee; 19.01.1871 luba pildistamiseks

(Märkuste viide: Lepa 2015 (Tartu Linnamuuseumi aastaraamat nr 20), lk 109-110, 112; Liibek 2010, lk 105)
Estonian

Topic
English

Swedish

Estonian







Catalan | Valencian

Lithuanian




English

Swedish

Estonian

Danish

French


Spanish

Italian

Bulgarian

Catalan | Valencian

Lithuanian

Dutch



Reference
Peeter Tooming "Tähelepanu, pildistan! Eesti foto minevikust 1840-1940", Kirjastus "Kunst", Tallinn, 1986.
Estonian

Sven Lepa, Esimesed paiksed fotograafid Tartus (1855–1870). – Tartu Linnamuuseumi aastaraamat, nr 20, 2015
Estonian

Tõnis Liibek, Fotograafiakultuur Eestis 1839-1895. Doktoritöö. Tallinna Ülikool, Kunstide Instituut, 2010
Estonian