A. W. SINGLETON (1862) [no]

A. W. SINGLETON (norwegian bokmål)

Seilskipsregister (med Petter Malmsteins seilskuteregister) (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
A. W. SINGLETON
ex kanadisk
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1862
Byggested: Yartmouth, Canada
Ombygging: Ombygget 1877
Endelig skjebne: Gøteborg-Methul, trelast. 1898 18/10 Strandet, vrak. Til ankers på Methul Road [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:04
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/c280e023-d850-455e-b9a3-7a88c7c90c55 | RDF/XML | JSON-LD
Name
A. W. SINGLETON
Norwegian bokmål

Other name
nd kanadisk

-Name
nd
Norwegian bokmål

-Specified
kanadisk
Norwegian bokmål

Description
A. W. SINGLETON
ex kanadisk
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1862
Byggested: Yartmouth, Canada
Ombygging: Ombygget 1877
Endelig skjebne: Gøteborg-Methul, trelast. 1898 18/10 Strandet, vrak. Til ankers på Methul Road
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
586 brt
547netto
Mål: 145,8 - 30,4 - 18,6 Lloyd
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Risør 1873/75-98

Skipsfører:

Chr. Johannesen 1873-75
Nils Evensen 1875-77/78
Chr. A. Thiis 1877/78-90
K. M. Taraldsen 1890-98

Eier:

Chr. A. Thiis (s) 1873/75-90
Joh. F. Juell 1890-98

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 586 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
586
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 547netto

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
547netto
Lengde [no]: 145,8 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
145,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 30,4 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
30,4
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 18,6 Lloyd foot

-Measurement type
Swedish

-Value
18,6 Lloyd
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1862 Yartmouth, Canada
1862

-Timespan
1862

--Earliest time
1862
-Dating comment
1862
Norwegian bokmål

-Place reference
Yartmouth, Canada

--Place (text)
Yartmouth, Canada
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål