Russow, Edmund (1841 - 1897) [et]

Russow, Edmund (estonian)

Biographical Database of Estonian Photographers (Estonian Photographic Heritage Society)

Life role
Dataset owner
Estonian Photographic Heritage Society owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
28/03/2018 21:06:26
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/c0dbbc38-feea-448f-a0ed-f78f7be3fd40 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Russow, Edmund
Estonian

First name
Edmund
Estonian

Last name
Russow
Estonian

Other name
Edmund August Friedrich; Russov

-Name
Edmund August Friedrich; Russov
Estonian

Birth
08.03.1841 Tallinn
Eesti Entsüklopeedia, 14.kd, 2000, lk 440

-Time
08.03.1841
-Place reference
Tallinn

--Place (text)
Tallinn
Estonian
-Source
Eesti Entsüklopeedia, 14.kd, 2000, lk 440
Estonian
Death
23.04.1897 Tartu
Eesti Entsüklopeedia, 14.kd, 2000, lk 440

-Time
23.04.1897
-Place reference
Tartu

--Place (text)
Tartu
Estonian
-Source
Eesti Entsüklopeedia, 14.kd, 2000, lk 440
Estonian

Life role
Photographer 1897 1898?
Eesti Entsüklopeedia, 14.kd, 2000, lk 440

-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

-Timespan
1897 1898?

--Earliest time
1897
--Latest time
1898?
-Source
Eesti Entsüklopeedia, 14.kd, 2000, lk 440
Estonian

Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Occupation
professor, botaanik, 1865 Tartu ülikooli abidirektor, 1866 eradotsent, 1867-1874 taimeanatoomia ja -füsioloogia dotsent, 1874-1895 botaanikaprofessor ja botaanikaaia direktor, 1895- emeriitprofessor, 1895-1897 Loodusuurijate Seltsi esimees

-Description
professor, botaanik, 1865 Tartu ülikooli abidirektor, 1866 eradotsent, 1867-1874 taimeanatoomia ja -füsioloogia dotsent, 1874-1895 botaanikaprofessor ja botaanikaaia direktor, 1895- emeriitprofessor, 1895-1897 Loodusuurijate Seltsi esimees
Estonian

Activity
Pildistamistööd
1890. aastad jäädvustas taluarhitektuuri
Eesti Entsüklopeedia, 14.kd, 2000, lk 440

-Type of activity
Pildistamistööd
Estonian

-Description
1890. aastad jäädvustas taluarhitektuuri
Estonian

-Source
Eesti Entsüklopeedia, 14.kd, 2000, lk 440
Estonian
Education
-1864 Tartu ülikool
Liibek 2010, lk 216

-Description
-1864 Tartu ülikool
Estonian

-Source
Liibek 2010, lk 216
Estonian

Residence
Tartu
Liibek 2010, lk 186

-Description
Tartu
Estonian

-Source
Liibek 2010, lk 186
Estonian
Has works/objects at
Stereofotode kogu 19. saj lõpu Tartu ja Käsmu ning nende ümbruse vaadetega (1052 fotot, TÜ ajaloomuuseumis)

-Set
Stereofotode kogu 19. saj lõpu Tartu ja Käsmu ning nende ümbruse vaadetega (1052 fotot, TÜ ajaloomuuseumis)
--Description
Stereofotode kogu 19. saj lõpu Tartu ja Käsmu ning nende ümbruse vaadetega (1052 fotot, TÜ ajaloomuuseumis)
Estonian

Note
Osales Teisel rahvusvahelisel fotoamatööride näitusel Tallinnas 1.-16.03.1897.a, saavutas esikoha (Tallinna linna auhind 50 rubla). Pani välja kolm sterepiltide kogu (112, 120, 40 võttega).
Estonian

Reference
Kaljula Teder, "Eesti fotograafia teerajajaid". Eesti Raamat, Tallinn, 1972.
Estonian

Tõnis Liibek, Fotograafiakultuur Eestis 1839-1895. Doktoritöö. Tallinna Ülikool, Kunstide Instituut, 2010
Estonian

Alternative id
Eestipiltnik: 496

-Id
496
-System
Eestipiltnik