Description
ACTIV
ex italiensk VESPUZZI
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1867
Byggested: Sestri P., Italia
Verft: A. Briasco G. B.
Endelig skjebne: Larvik-Barro, trelast. Kollisjon 1900 24/3 i Engelske Kanal, med britisk seilskip. Innslept Plymouth og kondemnert 1900 /3 [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:10 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/aa92b8b1-a1d0-4a19-876e-7948e8498742 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ACTIV
Norwegian bokmål

Other name
VESPUZZI italiensk

-Name
VESPUZZI
Norwegian bokmål

-Specified
italiensk
Norwegian bokmål

Description
ACTIV
ex italiensk VESPUZZI
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1867
Byggested: Sestri P., Italia
Verft: A. Briasco G. B.
Endelig skjebne: Larvik-Barro, trelast. Kollisjon 1900 24/3 i Engelske Kanal, med britisk seilskip. Innslept Plymouth og kondemnert 1900 /3
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
528 brt
514 netto
Mål: 133,5 - 30,6 - 17,8
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Flekkefjord 1888-99
Larvik 1899-1900

Farter:

Nordsjøfart

Skipsfører:

H. P. Christensen 1888-
H. A. Hansen 1895-
Olsen -1900

Eier:

Hans S. Jacobsen 1888-99
Chr. Nielsen 1899-1900

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 528 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
528
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 514 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
514
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 133,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
133,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 30,6 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
30,6
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 17,8 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
17,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1867 Sestri P., Italia @ A. Briasco G. B.
1867

-Timespan
1867

--Earliest time
1867
-Dating comment
1867
Norwegian bokmål

-Place reference
Sestri P., Italia @ A. Briasco G. B.

--Place (text)
Sestri P., Italia @ A. Briasco G. B.
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål