Borchardt, Robert (1832 - 1894) [et]

Borchardt, Robert (estonian)

Biographical Database of Estonian Photographers (Estonian Photographic Heritage Society)

Life role
Dataset owner
Estonian Photographic Heritage Society owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
April 5, 2018 4:44:23 PM CEST
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/a9a269c3-959e-4fb0-a2c2-323508530cdf | RDF/XML | JSON-LD
Name
Borchardt, Robert
Estonian

First name
Robert
Estonian

Last name
Borchardt
Estonian

Other name
R. M; (Borharts Roberts)

-Name
R. M; (Borharts Roberts)
Estonian

Birth
1832

-Time
1832
Life role
Photographer 1853? 1878?
Liivimaa kuberneri kantselei, EAA.296.6.2976 leht 235; Liibek 2010, lk 80-82,84,88,117

-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

-Timespan
1853? 1878?

--Earliest time
1853?
--Latest time
1878?
-Source
Liivimaa kuberneri kantselei, EAA.296.6.2976 leht 235; Liibek 2010, lk 80-82,84,88,117
Estonian

Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

vennad - Ferdinand Borchardt, Charles Borchardt

Estonian

Occupation
fotograaf
Liibek 2010, lk 80,81,82

-Description
fotograaf
Estonian

-Source
Liibek 2010, lk 80,81,82
Estonian
Activity
Töötas fotostuudios
R&Ch.Borchardt: -04.1853- Tartu; 06.1853- Artemjewa majas, Narva mnt 497, Tallinn; -07.1853- Kuressaare; sügis 1853-01.1854 Töppferi majas, Tartu; 11.1854-01.1855 Töppferi majas, Tartu, koos Ch. ja F. Borchardtiga; 11.1855-1878-1890 Riia, Melnit?naja (Veski) tn 65; Soome; (1856- Artemjevi majas Narva mnt, Tallinn)
Liibek 2010, lk 80,88,117; Liivimaa kuberneri kantselei, EAA.296.7.344 leht 284p

-Type of activity
Töötas fotostuudios
Estonian

-Description
R&Ch.Borchardt: -04.1853- Tartu; 06.1853- Artemjewa majas, Narva mnt 497, Tallinn; -07.1853- Kuressaare; sügis 1853-01.1854 Töppferi majas, Tartu; 11.1854-01.1855 Töppferi majas, Tartu, koos Ch. ja F. Borchardtiga; 11.1855-1878-1890 Riia, Melnit?naja (Veski) tn 65; Soome; (1856- Artemjevi majas Narva mnt, Tallinn)
Estonian

-Source
Liibek 2010, lk 80,88,117; Liivimaa kuberneri kantselei, EAA.296.7.344 leht 284p
Estonian
Pildistamistööd
Valmistas pilte paberil (talbotüübid), metallil (dagerrütüübid), portreid mustvalgena, seepiatoonis ja värvilisena; Eesti Kirjandusmuuseumis leidub tema 1853 pärinev dagerrotüüp, mis kujutab Fr. R. Kreutzwaldi naist, tütart ja poega; valmistas vitrotüüpe ja stereoskoopilisi pilte klaasil, metallil, paberil

-Type of activity
Pildistamistööd
Estonian

-Description
Valmistas pilte paberil (talbotüübid), metallil (dagerrütüübid), portreid mustvalgena, seepiatoonis ja värvilisena; Eesti Kirjandusmuuseumis leidub tema 1853 pärinev dagerrotüüp, mis kujutab Fr. R. Kreutzwaldi naist, tütart ja poega; valmistas vitrotüüpe ja stereoskoopilisi pilte klaasil, metallil, paberil
Estonian

Residence
Peterburi; Tallinn; Tartu; 11.1855-1878- Riia
Liibek 2010, lk 80

-Description
Peterburi; Tallinn; Tartu; 11.1855-1878- Riia
Estonian

-Source
Liibek 2010, lk 80
Estonian
Note
07.1853 tegid vennad Borchardtid koloreeritud fotosid hinnaga 7 rbl, paberfotosid 15 rbl ja dagerrotüüpe hinnaga 2.50"5 rbl; -1853-1854- tegutses koos Borchardtitega A. Kumberg; 01.1854 ja 11.1854 oli Tartust lahkujate nimekirjas, ka 05.1855 sõitis Tartust ära; 11.1855 avas Riias koos Carl ja Ferdinand Borchardtiga ateljee, kuhu jäi üksinda tegutsema; (võttis esimese fotograafina Tartus kasutusele kolloodiumklaasnegatiivid; varem kasutas dagerrotüüpmenetlust, alates 09.1853 tegi fotosid paberile ja koloreeris neid akvarellidega; 1853-1855 töötas koos oma venna Carl Amandus (Charles) Borchardtiga; 1865 - medal rahvusvahelistelt näitustelt Berliinis; 1870 - medal rahvusvaheliselt näituselt Pariisis; jäi elama Riiga, kus oli üks Läti silmapaistvamaid fotograafe ligi 40 aastat)

(Märkuste viide: Liibek 2010, lk 80,117)
Estonian

Topic
English

Swedish

Estonian

Danish

French


Spanish

Italian

Bulgarian

Catalan | Valencian

Lithuanian

Dutch



Reference
Kaljula Teder, "Eesti fotograafia teerajajaid". Eesti Raamat, Tallinn, 1972.
Estonian

Tõnis Liibek, Fotograafiakultuur Eestis 1839-1895. Doktoritöö. Tallinna Ülikool, Kunstide Instituut, 2010
Estonian

Valdeko Vende, "Esimesed Eesti fotograafid 1. Borchardtid", "Sirp ja Vasar", 21.08.1981.
Estonian