Description
AGRA
ex svensk GEVALIA
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1874
Byggested: Gävle, Sverige
Verft: Bergforss & Son
Endelig skjebne: Gøteborg - Skellefteå, ballast. Storm. Stranden 1910 28/9 Gilbjerg Hoved, Sjælland. Indkom Helsingør 30/4, kondemnert [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:17
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/a5f782c2-15d0-4680-9721-ec61513cf7c3 | RDF/XML | JSON-LD
Name
AGRA
Norwegian bokmål

Other name
GEVALIA svensk

-Name
GEVALIA
Norwegian bokmål

-Specified
svensk
Norwegian bokmål

Description
AGRA
ex svensk GEVALIA
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1874
Byggested: Gävle, Sverige
Verft: Bergforss & Son
Endelig skjebne: Gøteborg - Skellefteå, ballast. Storm. Stranden 1910 28/9 Gilbjerg Hoved, Sjælland. Indkom Helsingør 30/4, kondemnert
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
494 brt
649 netto
Mål: 154,0 - 33,7 - 19,5
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kristiania 1905, -1910

Farter:

ØstersjøfartNordsjøfart

Skipsfører:

E. Jensen 1906, 1900-
Hans Halvorsen -1910

Eier:

A. Wilhelmsen 1905, -1910 (Skibs A/S Agra)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 494 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
494
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 649 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
649
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 154,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
154,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 33,7 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
33,7
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 19,5 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
19,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1874 Gävle, Sverige @ Bergforss & Son
1874

-Timespan
1874

--Earliest time
1874
-Dating comment
1874
Norwegian bokmål

-Place reference
Gävle, Sverige @ Bergforss & Son

--Place (text)
Gävle, Sverige @ Bergforss & Son
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål