Description
ADMIRALEN
ex tysk ADMIRAL BHIER
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1862
Byggested: Aabenraa, Danmark
Verft: Paulsen
Ombygging: Ombygget 1874, 1886
Endelig skjebne: Jamaica - Europa. Savnes 1891. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:13 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/869800e2-77ac-4add-895f-bf5a68b5f1b9 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADMIRALEN
Norwegian bokmål

Other name
ADMIRAL BHIER tysk

-Name
ADMIRAL BHIER
Norwegian bokmål

-Specified
tysk
Norwegian bokmål

Description
ADMIRALEN
ex tysk ADMIRAL BHIER
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1862
Byggested: Aabenraa, Danmark
Verft: Paulsen
Ombygging: Ombygget 1874, 1886
Endelig skjebne: Jamaica - Europa. Savnes 1891.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
389 brt
374 netto
Mål: 126,8 - 27,4 - 13,8 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kristiansand 1874, -1891

Skipsfører:

E. A. Edwin 1881-
O. Ommundsen -1891 (+)

Eier:

G. Johansen m.fl. 1874, -1891
A. Westerhuus m.fl. 1881

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 389 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
389
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 374 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
374
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 126,8 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
126,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 27,4 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
27,4
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 13,8 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
13,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1862 Aabenraa, Danmark @ Paulsen
1862

-Timespan
1862

--Earliest time
1862
-Dating comment
1862
Norwegian bokmål

-Place reference
Aabenraa, Danmark @ Paulsen

--Place (text)
Aabenraa, Danmark @ Paulsen
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål