Life role
Dataset owner
Estonian Photographic Heritage Society owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
December 10, 2018 9:26:42 AM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/7aa25786-33d8-4ed7-89cf-621feb7cd193 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Vilt, Juhan
Estonian

First name
Juhan
Estonian

Last name
Vilt
Estonian

Other name
Wildt

-Name
Wildt
Estonian

Birth
18.02.1883
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2197 leht 1

-Time
18.02.1883
-Source
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2197 leht 1
Estonian
Death
1968
26.10.1968 maetud Rahumäe kalmistule
https://www.kalmistud.ee/haudi?action=hauaplats&filter_hauaplats_hauaplats=74612

-Time
1968
-Dating comment
26.10.1968 maetud Rahumäe kalmistule
Estonian

-Source
https://www.kalmistud.ee/haudi?action=hauaplats&filter_hauaplats_hauaplats=74612
Estonian

Life role
Photographer 1914 1940?
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2197 leht 8

-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

-Timespan
1914 1940?

--Earliest time
1914
--Latest time
1940?
-Source
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2197 leht 8
Estonian

Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Biography

isa - Peeter Wildt

Biograafia viide: Helge Kjellins baltiska samling, Riksarkivet, Rootsi; Tartu Ülikooli Kunstiajalooline Fotokogu

Estonian

Occupation
fotograaf; 1910 vanemtööline P. Wiilupi fotoäris (Suur-Karja 9) Tallinnas; 1914-1916 fotograaf / juhataja asetäitja samas ateljees; 1917-1920 sõjaväe fotograaf vene sõjaväes ja Vabadussõjas; 1920-1925 fotograaf Eesti Muuseumi Ühingus Tallinnas

-Description
fotograaf; 1910 vanemtööline P. Wiilupi fotoäris (Suur-Karja 9) Tallinnas; 1914-1916 fotograaf / juhataja asetäitja samas ateljees; 1917-1920 sõjaväe fotograaf vene sõjaväes ja Vabadussõjas; 1920-1925 fotograaf Eesti Muuseumi Ühingus Tallinnas
Estonian

Activity
Töötas fotostuudios
1914-1916 fotograaf P.Wiilupi fotoäris Suur-Karja 9, Tallinn; 1927-1930 Tallinn, Vana-Viru 13; 1930-1932 Tallinn, Oskari 14; 1932- Ravila vald, Kose alevik
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2197

-Type of activity
Töötas fotostuudios
Estonian

-Description
1914-1916 fotograaf P.Wiilupi fotoäris Suur-Karja 9, Tallinn; 1927-1930 Tallinn, Vana-Viru 13; 1930-1932 Tallinn, Oskari 14; 1932- Ravila vald, Kose alevik
Estonian

-Source
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2197
Estonian
Education
1905-1908 õppis fotograafiat Joh. Hallika fotoateljees Tallinnas

-Description
1905-1908 õppis fotograafiat Joh. Hallika fotoateljees Tallinnas
Estonian

Residence
-1935- Raasiku
"Helge Kjellins baltiska samling, Riksarkivet, Rootsi

-Description
-1935- Raasiku
Estonian

-Source
"Helge Kjellins baltiska samling, Riksarkivet, Rootsi
Estonian
Note
1909 väljastati tegevusluba fotograafia alal; 10.01.1935 Tallinna Tööoskusameti fotograafia tööala õppinud töölise tunnistus nr 3404

(Märkuste viide: Helge Kjellins baltiska samling, Riksarkivet, Rootsi; Tartu Ülikooli Kunstiajalooline Fotokogu; Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2197)
Estonian

Reference
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2197
Estonian

-Text
Juhan Vilt - Kalmistute register HAUDI
Estonian