Description
ADAM LODGE
ex britisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1832
Byggested: South Shields, England
Ombygging: Ombygget 1875
Endelig skjebne: Kondemnert 1888(?) [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:10
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/793f857b-fa26-4f65-8d7f-54ca92a8be32 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADAM LODGE
Norwegian bokmål

Other name
ADAM LODGE britisk s.n.

-Name
ADAM LODGE
Norwegian bokmål

-Specified
britisk s.n.
Norwegian bokmål

Description
ADAM LODGE
ex britisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1832
Byggested: South Shields, England
Ombygging: Ombygget 1875
Endelig skjebne: Kondemnert 1888(?)
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
632 brt
567 netto
Mål: 127,0 - 31,4 - 22,0 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Flekkefjord -1888

Skipsfører:

Abrahamsen 1881-88

Eier:

H. G. Jacobsen -1888

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 632 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
632
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 567 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
567
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 127,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
127,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 31,4 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
31,4
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 22,0 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
22,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1832 South Shields, England
1832

-Timespan
1832

--Earliest time
1832
-Dating comment
1832
Norwegian bokmål

-Place reference
South Shields, England

--Place (text)
South Shields, England
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål