Description
ACHILLES
ex britisk TRINIDAD
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1854
Byggested: Bristol, England
Verft: Chas. Hill & Cons
Ombygging: L.R. 1891: 320 BRT
Endelig skjebne: Opphugget 1893 [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:08 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/6d1f370c-9589-45bc-87ca-eb1c14082476 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ACHILLES
Norwegian bokmål

Other name
TRINIDAD britisk

-Name
TRINIDAD
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål

Description
ACHILLES
ex britisk TRINIDAD
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1854
Byggested: Bristol, England
Verft: Chas. Hill & Cons
Ombygging: L.R. 1891: 320 BRT
Endelig skjebne: Opphugget 1893
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
344 netto
Mål: 116 - 23,2 - 15,6 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kragerø 1884-93

Skipsfører:

O. Skaugen 1884-
Knudsen 1887-

Eier:

Jens Olsen 1884-93 (A/S Achilles)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 344 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
344
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 116 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
116
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 23,2 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
23,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 15,6 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
15,6
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1854 Bristol, England @ Chas. Hill & Cons
1854

-Timespan
1854

--Earliest time
1854
-Dating comment
1854
Norwegian bokmål

-Place reference
Bristol, England @ Chas. Hill & Cons

--Place (text)
Bristol, England @ Chas. Hill & Cons
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål