Description
AJAX
ex britisk HAWTHORN
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1859
Byggested: Littlehampton, England
Verft: J. & W.B. Harvey
Endelig skjebne: Cardiff - Rio de Janeiro, kull. Forlatt 1886 [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:18
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/3e51ce76-23fb-4e03-8c45-1d3ea0fe18e4 | RDF/XML | JSON-LD
Name
AJAX
Norwegian bokmål

Other name
HAWTHORN britisk

-Name
HAWTHORN
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål

Description
AJAX
ex britisk HAWTHORN
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1859
Byggested: Littlehampton, England
Verft: J. & W.B. Harvey
Endelig skjebne: Cardiff - Rio de Janeiro, kull. Forlatt 1886
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
a310 brt
293 netto
Mål: 113,3 - 25,6 - 15,0
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kragerø 1884-86

Farter:

Isfarten fra Norge og USA Østkyst

Skipsfører:

O. Skaugen 1884-
Paulsen -1886

Eier:

Jens Olsen 1884-86 (A/S Achilles)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: a310 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
a310
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 293 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
293
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 113,3 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
113,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 25,6 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
25,6
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 15,0 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
15,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1859 Littlehampton, England @ J. & W.B. Harvey
1859

-Timespan
1859

--Earliest time
1859
-Dating comment
1859
Norwegian bokmål

-Place reference
Littlehampton, England @ J. & W.B. Harvey

--Place (text)
Littlehampton, England @ J. & W.B. Harvey
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål