Särglep, Peeter (1870 - ) [et]

Särglep, Peeter (estonian)

Biographical Database of Estonian Photographers (Estonian Photographic Heritage Society)

Life role
Dataset owner
Estonian Photographic Heritage Society owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
07/09/2017 06:33:57
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/2eb19e54-8700-42da-99f1-8a6fcae77431 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Särglep, Peeter
Estonian

First name
Peeter
Estonian

Last name
Särglep
Estonian

Other name
Särglepp

-Name
Särglepp
Estonian

Birth
1870

-Time
1870
Life role
Photographer 1894 1895?

-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

-Timespan
1894 1895?

--Earliest time
1894
--Latest time
1895?
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Biography

isa - Nikolai

Biograafia viide: Eestimaa kuberneri kantselei, EAA.29.2.4064 leht 3

Estonian

Occupation
enne 1894 - talupoeg; 1894 - äriteenija Kimberg´i nahaäris Haapsalus fotograaf

-Description
enne 1894 - talupoeg; 1894 - äriteenija Kimberg´i nahaäris Haapsalus fotograaf
Estonian

Activity
Töötas fotostuudios
1894- Haapsalu
Eestimaa kuberneri kantselei, EAA.29.2.4064 leht 3

-Type of activity
Töötas fotostuudios
Estonian

-Description
1894- Haapsalu
Estonian

-Source
Eestimaa kuberneri kantselei, EAA.29.2.4064 leht 3
Estonian
Education
külakool

-Description
külakool
Estonian

Residence
Hiiumaa, Suuremõisa; -1894- Haapsalu
Eestimaa kuberneri kantselei, EAA.29.2.4064 leht 1 ja 4; Liibek 2010, lk 138

-Description
Hiiumaa, Suuremõisa; -1894- Haapsalu
Estonian

-Source
Eestimaa kuberneri kantselei, EAA.29.2.4064 leht 1 ja 4; Liibek 2010, lk 138
Estonian
Note
1894 luba Haapsalus pildistamiseks; ("Olevik" nr 29, 18.06.1894) Luba taotles 18.06.1894, loa sai 12.07.1984.a.

(Märkuste viide: Eestimaa kuberneri kantselei, EAA.29.2.4064 leht 1,3; Liibek 2010, lk 138)
Estonian

Reference
Kaljula Teder, "Eesti fotograafia teerajajaid". Eesti Raamat, Tallinn, 1972.
Estonian

Tõnis Liibek, Fotograafiakultuur Eestis 1839-1895. Doktoritöö. Tallinna Ülikool, Kunstide Instituut, 2010
Estonian