Description
AHKARA
ex finsk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1853/58
Byggested: Gamla Karlsby, Finland
Ombygging: Ombygd 1874
Endelig skjebne: Sunket i kollisjon 1883 /10 (3 omkommet) [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:18 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/2daf81af-f751-4609-9c70-eb2f7736c60d | RDF/XML | JSON-LD
Name
AHKARA
Norwegian bokmål

Other name
AHKARA finsk s.n.

-Name
AHKARA
Norwegian bokmål

-Specified
finsk s.n.
Norwegian bokmål

Description
AHKARA
ex finsk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1853/58
Byggested: Gamla Karlsby, Finland
Ombygging: Ombygd 1874
Endelig skjebne: Sunket i kollisjon 1883 /10 (3 omkommet)
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
213 cl
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Sarpsborg
Kristiansand

Skipsfører:

A. Christiansen -1883

Eier:

Nils Madsen
W. Jost m.fl. -1883

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 213 commerce-lest [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
213
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Built
1853 1858 Gamla Karlsby, Finland
1853/58

-Timespan
1853 1858

--Earliest time
1853
--Latest time
1858
-Dating comment
1853/58
Norwegian bokmål

-Place reference
Gamla Karlsby, Finland

--Place (text)
Gamla Karlsby, Finland
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål