ADOLF TIDEMAND (1862) [no]

ADOLF TIDEMAND (norwegian bokmål)

Seilskipsregister (med Petter Malmsteins seilskuteregister) (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
ADOLF TIDEMAND
ex britisk HANNIBAL
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1862
Byggested: Glasgow, Skottland
Verft: Surold & Roger
Endelig skjebne: Solgt Finland 1902 s.n. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:13 PM CET
April 21, 2019 3:26:53 PM CEST
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/1f3bbceb-ab87-4c53-bd32-c41ddef3518a | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADOLF TIDEMAND
Norwegian bokmål

Other name
HANNIBAL britisk

-Name
HANNIBAL
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål

Description
ADOLF TIDEMAND
ex britisk HANNIBAL
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1862
Byggested: Glasgow, Skottland
Verft: Surold & Roger
Endelig skjebne: Solgt Finland 1902 s.n.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Tonnasje:
1252 brt
1204 netto
Mål: 219,0 - 34,8 - 22,8
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Mandel 1893-1902

Skipsfører:

J. Gundersen 1895-

Eier:

T. Fredriksen 1893-98
Fredriksen & Co. 1898-1902

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1252 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1252
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 1204 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1204
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 219,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
219,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 34,8 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
34,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 22,8 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
22,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1862 Glasgow, Skottland @ Surold & Roger
1862

-Timespan
1862

--Earliest time
1862
-Dating comment
1862
Norwegian bokmål

-Place reference
Glasgow, Skottland @ Surold & Roger

--Place (text)
Glasgow, Skottland @ Surold & Roger
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål