ALEXANDER LAWRENCE (1886) [no]

ALEXANDER LAWRENCE (norwegian bokmål)

Seilskipsregister (med Petter Malmsteins seilskuteregister) (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
ALEXANDER LAWRENCE
ex britisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1886
Byggested: Dumbarton, Skottland
Verft: A. McMillan & Sons
Byggenr: 275
Endelig skjebne: Solgt Danmark 1916 s.n. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:25
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/132f00b0-af28-4eff-a8c9-344b293e6381 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ALEXANDER LAWRENCE
Norwegian bokmål

Other name
ALEXANDER LAWRENCE britisk s.n.

-Name
ALEXANDER LAWRENCE
Norwegian bokmål

-Specified
britisk s.n.
Norwegian bokmål

Description
ALEXANDER LAWRENCE
ex britisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1886
Byggested: Dumbarton, Skottland
Verft: A. McMillan & Sons
Byggenr: 275
Endelig skjebne: Solgt Danmark 1916 s.n.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Tonnasje:
1232 brt
1152 netto
Mål: 224,0 - 35,3 - 20,9
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kristiansand 1890/92-1916

Skipsfører:

Olje J. Dahl. 1892-
E. J. Lundahl 1904-
Ths. Haavelsen 1906
Magnus Langfeldt
P. M. Pedersen 1910-16

Eier:

Math. Hansen m.fl. 1890/92-
Math. Hansen m.fl. -1916 (Skibs A/S Alexander Lawrence)

Andre opplysninger:

Siste oversjøiske reise 1916 27/2 Rosario - Odense.

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1232 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1232
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 1152 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1152
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 224,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
224,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 35,3 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
35,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 20,9 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
20,9
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1886 Dumbarton, Skottland @ A. McMillan & Sons
1886

-Timespan
1886

--Earliest time
1886
-Dating comment
1886
Norwegian bokmål

-Place reference
Dumbarton, Skottland @ A. McMillan & Sons

--Place (text)
Dumbarton, Skottland @ A. McMillan & Sons
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789673

-Id
021176789673
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål