Grinder, Caroline Marianne (1817 - 1873) [no]

Grinder, Caroline Marianne (norwegian bokmål)

Personregister i SAMLA (Universitetet i Bergen) [no]

Dataset owner
Universitetet i Bergen (Educational institution) owns the information on this page
Last changed
13/06/2023 08:23:24
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/f112ae53-abb2-419e-96c2-b79ca0bdbefa | RDF/XML | JSON-LD
Name
Grinder, Caroline Marianne
Norwegian bokmål

First name
Caroline Marianne
Norwegian bokmål

Last name
Grinder
Norwegian bokmål

Alternative name
Caroline Marianne Kolderup
Norwegian bokmål

Birth
1817

-Time
1817
Death
1873

-Time
1873
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

German

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Biography

Hemmelig forlovet med P. Chr. Asbjørnsen, men foreldrene hennes ville at hun skulle gifte seg med en rikere mann. Hun ble gift med Nicolay Kolderup i mai 1838.

Norwegian bokmål

-Organization/collection