Teko fabrikker (Tekstilindustri) [no]

Teko fabrikker (norwegian bokmål)

Industribedrifter (Norsk Teknisk Museum) [no]

Description
Bandveveri i Bergen. Produsent av Teko band, elastikk, blonder og possement, i tillegg til gardiner, gardinkapper, sengeteppe, og løparar. [nn]
Dataset owner
Norsk Teknisk Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Last changed
20/12/2017 09:53:11
19/09/2020 03:46:10
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/eb2e8120-2aba-4681-9868-429e3e609699 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Teko fabrikker
Norwegian bokmål

Alternative name
Den Norske Bånd- og Blondefabrikk
Norwegian bokmål

Description
Bandveveri i Bergen. Produsent av Teko band, elastikk, blonder og possement, i tillegg til gardiner, gardinkapper, sengeteppe, og løparar.
Norwegian nynorsk

Establishment
1928

-Time
1928
Type

Norwegian bokmål

Swedish

Coordinates
60.36735, 5.34197, -

-Latitude (Northing)
60.36735
-Longitude (Easting)
5.34197
DigitaltMuseum
021167115375
-Id
021167115375
-System
DigitaltMuseum