Universal-Trykkeriet (Selskap) [no]

Universal-Trykkeriet (norwegian bokmål)

Industribedrifter (Norsk Teknisk Museum) [no]

Description
Trykkeriet trykket bøker og tidsskrifter og hadde flere kjente forlag som kunder. [no]
Type
Dataset owner
Norsk Teknisk Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
13/12/2017 11:38:47
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/d2786915-db01-45b5-b4cd-54085880b232 | RDF/XML | JSON-LD | GeoJSON
Name
Universal-Trykkeriet
Norwegian bokmål

Alternative name
Forsberg og Sønner
Norwegian bokmål

Description
Trykkeriet trykket bøker og tidsskrifter og hadde flere kjente forlag som kunder.
Norwegian bokmål

Establishment
1925

-Time
1925
Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Coordinates
60.2518, 11.20159, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
60.2518
-Longitude (Easting)
11.20159
Reference
Illustrert norsk næringsleksikon bind 1, 1957
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021167116051
-Id
021167116051
-System
DigitaltMuseum