Küenholdt, J. H. (1863 - 1956) [no]

Küenholdt, J. H. (norwegian bokmål)

Fotografregisteret (Norge) (Preus museum) [no]

Life role
Dataset owner
Preus museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
14/02/2019 10:16:20
14/12/2019 02:14:06
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/bd96a2fd-4f5f-4601-8698-2a915794ba56 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Küenholdt, J. H.
Norwegian bokmål

First name
Johan Henrik
Norwegian bokmål

Last name
Küenholdt
Norwegian bokmål

Alternative name
Kühnholdt, J. H
Norwegian bokmål

lokalhistoriewiki.no

Birth
14.06.1863 Sweden (Country)

-Time
14.06.1863
-Place reference
--Place

Norwegian bokmål

Swedish
Death
05.09.1956 Oslo (Kommune) [no]

-Time
05.09.1956
-Place reference
--Place
Norwegian bokmål
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Bilder fra 1910, 1915 og 1920 i Drøbakboken. En fotograf fra firmaet Küenholdt, J.H. A/S har besøkt Ålesund flere ganger i begynnelsen av 1920-årene. Firmaet har utgitt en rekke prospektkort fra Ålesund. Valdres folkemuseum har ca. 30 originale kopier med motiver fra Valdres og Land.

Virkesteder:
1910 ca-1920 ca: Drøbak
0000-0000: Oslo

Norwegian bokmål

-Other actor
Reference
Kilder:

Bonge, Susanne: Eldre norske fotografer, 1980
Norske fotosamlinger, 1989
Skorgevik, Kjell: Fotografer i Ålesund i glassplatenes tid, 1985
Haug, Mostue, Ødegaard: Hamarboka - En byhistorie i bilder, 1982
Fotografregister : oversyn over ein den av fotografene med tilknytning til Valdres (upublisert manuskript i Preus museum, 2011).
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Fotografregisteret
Norwegian bokmål
FR
1449

-Id
1449
-System
FR
DigitaltMuseum
021036007202

-Id
021036007202
-System
DigitaltMuseum
Change note

Konvertert fra Fotografregisteret 2015.04.20

Norwegian bokmål