Kronostallet [sv]

Kronostallet (swedish)

Karlskrona - Byggnader [sv]

Last changed
22/11/2018 16:08:17
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/a6671134-8cdc-49b7-8eaa-50c2e62d133f | RDF/XML | JSON-LD
Name
Kronostallet
Swedish

Alternative name
Hästestallet
Swedish

Other name
901 Fortifikationsverket. Byggnads- och infraregister.

-Name
901
Swedish

-Source
Fortifikationsverket. Byggnads- och infraregister.
Swedish
-Place
Norwegian bokmål

Geodata
56.15774, 15.5833, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
56.15774
-Longitude (Easting)
15.5833
-Text
Riksantikvarieämbetet. Bebyggelseregistret, Fd kronostallet. Hämtad 2018-11-20.
Swedish