Amatruda, Marilyn (1947 - ) [no]

Amatruda, Marilyn (norwegian bokmål), Amatruda, Marilyn (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:50:47
04/12/2021 04:25:13
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/a191bfb5-1cff-41a3-bf7a-8c0f338c2b70 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Amatruda, Marilyn
Norwegian bokmål

Amatruda, Marilyn
Swedish

Alternative name
Hovde, Marilyn Amatruda
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
24/07/1947 , , London [sv]

-Time
24/07/1947
-Place reference
, , London [sv]
--Place (text)
London
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

NKL article_id
415929

-Id
415929
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036619895
-Id
021036619895
-System
DigitaltMuseum