Diriks, Anna (1870 - 1932) [no]

Diriks, Anna (norwegian bokmål), Diriks, Anna (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 16:22:30
23/10/2021 04:58:41
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/9b12feb4-97c3-4ebd-a652-b7d00bf14eb3 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Diriks, Anna
Norwegian bokmål

Diriks, Anna
Swedish

Alternative name
Diriks, Anna Maria
Swedish

Westerberg, Anna Maria
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
30/12/1870 , , Uppsala [sv]

-Time
30/12/1870
-Place reference
, , Uppsala [sv]
--Place (text)
Uppsala
Swedish
Death
01/03/1932 , , Drøbak [sv]

-Time
01/03/1932
-Place reference
, , Drøbak [sv]
--Place (text)
Drøbak
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

NKL article_id
417133

-Id
417133
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036634242
-Id
021036634242
-System
DigitaltMuseum