Kranspelsskjulet [sv]

Kranspelsskjulet (swedish)

Karlskrona - Byggnader [sv]

Last changed
22/11/2018 16:08:17
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/940768c2-491e-465a-8eec-06820fb857fc | RDF/XML | JSON-LD
Name
Kranspelsskjulet
Swedish

Alternative name
Skjul kring kranspel
Swedish

Spelhus för kölhalningskran
Swedish

Other name
270 Fortifikationsverket. Byggnads- och infraregister.

-Name
270
Swedish

-Source
Fortifikationsverket. Byggnads- och infraregister.
Swedish
-Place
Norwegian bokmål

Geodata
56.15529, 15.58347, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
56.15529
-Longitude (Easting)
15.58347
Is part of
-Text
Riksantikvarieämbetet. Bebyggelseregistret, Kranspelsskjulet. Hämtad 2018-11-20.
Swedish