Eek, Mimi (1905 - 1999) [no]

Other languages: Eek, Mimi (norwegian bokmål)

Personer med tilknytning til Norsk Folkemuseums samlinger (Norsk Folkemuseum) [no]

Description
Siste eier av Bogstad gård.
Mathilde (Mimi) Egeberg (1905-99) gift 1) med Per Mørch Hansson, 2) med August Christian Mohr, 3) med Rolf Grieg Halvorsen (1900-1946) og 4) med Sigurd Eek. [no]
Life role
Dataset owner
Norsk Folkemuseum (NF - Museum) [no] owns the information on this page
Last changed
19/03/2024 21:38:35
25/05/2024 07:39:29
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/73c6862f-5c0b-4439-9e24-2a76777cf28c | RDF/XML | JSON-LD
Name
Eek, Mimi
Norwegian bokmål

First name
Mimi
Norwegian bokmål

Last name
Eek
Norwegian bokmål

Alternative name
Eek, Mathilde
Norwegian bokmål

Egeberg, Mathilde
Norwegian bokmål

Description
Siste eier av Bogstad gård.
Mathilde (Mimi) Egeberg (1905-99) gift 1) med Per Mørch Hansson, 2) med August Christian Mohr, 3) med Rolf Grieg Halvorsen (1900-1946) og 4) med Sigurd Eek.
Norwegian bokmål

Store norske leksikon

lokalhistoriewiki.no

Birth
1905

-Time
1905
Death
1999

-Time
1999
Life role
-Life role
Norwegian bokmål

Swedish

Estonian
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

German

DigitaltMuseum
0210314178249
-Id
0210314178249
-System
DigitaltMuseum