Christiansen, Solveig Lønne (1930 - ) [no]

Other languages: Christiansen, Solveig Lønne (norwegian bokmål), Christiansen, Solveig Lønne (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
19/03/2024 21:07:40
08/06/2024 09:01:34
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/5c7a6a14-e807-4fc9-a53f-81be8d62ef61 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Christiansen, Solveig Lønne
Norwegian bokmål

Christiansen, Solveig Lønne
Swedish

First name
Solveig Lønne
Norwegian bokmål

Last name
Christiansen
Norwegian bokmål

Alternative name
Lønne, Solveig
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Store norske leksikon

Birth
19/07/1930 , , Sandefjord [sv],

-Time
19/07/1930
-Place reference
, , Sandefjord [sv],
--Place (text)
Sandefjord
Swedish
Life role
-Life role

Norwegian bokmål


Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

German

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

NKL article_id
416948

-Id
416948
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036634132
-Id
021036634132
-System
DigitaltMuseum