Aartun, Brynjulv (1929? - ) [no]

Aartun, Brynjulv (norwegian bokmål)

Fotografregisteret (Norge) (Preus museum) [no]

Description
Aartun startet som journalist i Stavanger i 1952 og var fotograf i Aftenposten fra 1959 til 1996. [no]
Life role
Dataset owner
Preus museum (Museum) [no] owns the information on this page
Last changed
03/10/2018 09:08:08
15/01/2022 01:41:03
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/3da91afa-1438-4a11-834b-1bf102ed0785 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Aartun, Brynjulv
Norwegian bokmål

First name
Leiv Brynjulv
Norwegian bokmål

Last name
Aartun
Norwegian bokmål

Alternative name
Leiv Brynjulf Aartun
Norwegian bokmål

Description
Aartun startet som journalist i Stavanger i 1952 og var fotograf i Aftenposten fra 1959 til 1996.
Norwegian bokmål

Birth
1929?

-Time
1929?
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish


Norwegian nynorsk
Biography

Fra Jæren, Stavanger. Brynjulf Aartun har 46 år som pressefotograf bak seg, de aller fleste av disse årene knyttet til Aftenposten og A-magasinet. I 1970-årene var han med og startet Norsk Fotohistorisk Forening. Da han i 1996 ble pensjonist flyttet han til Lom og restaurerte et hus ved elven Visa, ikke så langt fra Røisheim.

Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021037309721
-Id
021037309721
-System
DigitaltMuseum