Wang, Margareta Sofie (1915 - 1999) [no]

Wang, Margareta Sofie (norwegian bokmål)

Fotografregisteret (Norge) (Preus museum) [no]

Life role
Dataset owner
Preus museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
24/01/2017 12:59:21
27/11/2021 02:48:09
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/3da2d461-55ec-4a4a-a5e9-11004c8e9f6d | RDF/XML | JSON-LD
Name
Wang, Margareta Sofie
Norwegian bokmål

First name
Margareta Sofie
Norwegian bokmål

Last name
Wang
Norwegian bokmål

Alternative name
Wang, Fie
Norwegian bokmål

lokalhistoriewiki.no

Birth
1915

-Time
1915
Death
1999

-Time
1999
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish


Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Født i Kragerø. Datter av fotograf Ole Peter Jørgensen og Charlotte Speilberg
(1885-).Gift 1939 med frisør Anders F. Wang. Begynte i lære hos faren i Sandefjord 1929. Folkehøyskole, handelsskole. Sv.brev 1948, håndv.brev 1950. Overtok ved farens død 1946 hans firma sammen med broren Richard A. Jørgensen. Firmaet ble overtatt av datteren Kirsten Wang Henriksen i 1986.

Virkested:
1946-1986: Sandefjord

Norwegian bokmål

Reference
Kilder:
Bonge, Susanne: Upublisert materiale (SFFR)
Nosk fagfoto 14(1977) : 1/2, s. 27, 29
Norsk fotografisk tidsskrift 85(1999) : 6, s. 43 (nekrolog)
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Fotografregisteret
Norwegian bokmål
FR
2988

-Id
2988
-System
FR
DigitaltMuseum
021036009245

-Id
021036009245
-System
DigitaltMuseum
Change note

Konvertert fra Fotografregisteret 2015.04.20

Norwegian bokmål