Lindholmsvakten [sv]

Lindholmsvakten (swedish)

Karlskrona - Byggnader [sv]

Last changed
22/11/2018 16:08:18
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/3bc98aba-3acf-4d71-affe-191cfc5909b1 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Lindholmsvakten
Swedish

Alternative name
Corps de garde
Swedish

Other name
383 Fortifikationsverket. Byggnads- och infraregister.

-Name
383
Swedish

-Source
Fortifikationsverket. Byggnads- och infraregister.
Swedish
-Place
Geodata
56.15338, 15.58159, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
56.15338
-Longitude (Easting)
15.58159
-Text
Riksantikvarieämbetet. Bebyggelseregistret, Lindholmsvakten. Hämtad 2018-11-20.
Swedish