Dannevig, Kari (1927 - ) [no]

Other languages: Dannevig, Kari (norwegian bokmål), Dannevig, Kari (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
19/03/2024 21:05:51
08/06/2024 09:11:59
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/306fbadf-9c23-49dd-afb0-46a11a02575d | RDF/XML | JSON-LD
Name
Dannevig, Kari
Norwegian bokmål

Dannevig, Kari
Swedish

First name
Kari
Norwegian bokmål

Last name
Dannevig
Norwegian bokmål

Alternative name
Weibust, Kari
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
06/05/1927 , , Bærum [sv],

-Time
06/05/1927
-Place reference
, , Bærum [sv],
--Place (text)
Bærum
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

German

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

German

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

NKL article_id
417079

-Id
417079
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036634209
-Id
021036634209
-System
DigitaltMuseum