Greve, Ulrikke (1868 - 1951) [no]

Greve, Ulrikke (norwegian bokmål), Greve, Ulrikke (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:51:36
15/05/2021 08:33:31
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/23b64a40-a1ee-49de-93fd-ec6a9f257ce4 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Greve, Ulrikke
Norwegian bokmål

Greve, Ulrikke
Swedish

Alternative name
Greve, Ulrikke Eleonore Sigwardt
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
26/05/1868 , , Vang, Hedmark [sv]

-Time
26/05/1868
-Place reference
, , Vang, Hedmark [sv]
--Place (text)
Vang, Hedmark
Swedish
Death
1951

-Time
1951
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

NKL article_id
416069

-Id
416069
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036634672
-Id
021036634672
-System
DigitaltMuseum