Andreassen, Ellinor (1908 - ) [no]

Andreassen, Ellinor (norwegian bokmål), Andreassen, Ellinor (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:50:33
22/01/2022 04:19:51
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/1eb84f8b-6857-4182-8a77-81e1499ed977 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Andreassen, Ellinor
Norwegian bokmål

Andreassen, Ellinor
Swedish

Alternative name
Andreassen, Gudrun Ellinor
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
04/04/1908 , , Bergen [sv]

-Time
04/04/1908
-Place reference
, , Bergen [sv]
--Place (text)
Bergen
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

NKL article_id
416011

-Id
416011
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036619936
-Id
021036619936
-System
DigitaltMuseum