Becotek - Johnson Metall (Selskap) [no]

Becotek - Johnson Metall (norwegian bokmål)

Industribedrifter (Norsk Teknisk Museum) [no]

Description
Da støperibedriften Becotek på Modum ble lagt ned i 2012 var det slutt for en høyt spesialisert metallstøperibedrift som ble startet i 1948 av Eugen Engebrektsen og hans sønner ved Kongsfossen i Modum. Bedriften hadde under navnet Johnson Metall og skiftende eierkonstellasjoner fått en solid plass på verdensmarkedet, med kulelagre for oljeindustrien som siste store produkt. [no]
Type
Dataset owner
Norsk Teknisk Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
05/05/2017 10:20:40
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/16e60262-ed43-4e62-bb93-9596b866ec5c | RDF/XML | JSON-LD
Name
Becotek - Johnson Metall
Norwegian bokmål

Alternative name
E. Engebretsen & Sønn
Norwegian bokmål

Description
Da støperibedriften Becotek på Modum ble lagt ned i 2012 var det slutt for en høyt spesialisert metallstøperibedrift som ble startet i 1948 av Eugen Engebrektsen og hans sønner ved Kongsfossen i Modum. Bedriften hadde under navnet Johnson Metall og skiftende eierkonstellasjoner fått en solid plass på verdensmarkedet, med kulelagre for oljeindustrien som siste store produkt.
Norwegian bokmål

Establishment
1948

-Time
1948
Termination
2012

-Time
2012
Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Coordinates
59.91267, 9.94906, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
59.91267
-Longitude (Easting)
9.94906
DigitaltMuseum
021167115077
-Id
021167115077
-System
DigitaltMuseum