Description
ALASKA
ex canadisk Z. RING
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1872
Byggested: St. John, New Brunswick, Canada
Verft: Cruicksbank & Pitfield
Endelig skjebne: Avrigget 1910 (eller opphugget) [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:19 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/803fb2e6-933d-4838-a772-b26c257bbfbc | RDF/XML | JSON-LD
Name
ALASKA
Norwegian bokmål

Other name
Z. RING canadisk

-Name
Z. RING
Norwegian bokmål

-Specified
canadisk
Norwegian bokmål

Description
ALASKA
ex canadisk Z. RING
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1872
Byggested: St. John, New Brunswick, Canada
Verft: Cruicksbank & Pitfield
Endelig skjebne: Avrigget 1910 (eller opphugget)
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Rigg: t
Tonnasje:
1406 brt
1230 netto
Mål: 196,5 - 38,8 - 24,1
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Lysaker, Kristiania 1899-1910

Skipsfører:

Marinius Hansen 1906, -1910

Eier:

J. Johanson & Co. 1899-1910

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1406 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1406
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 1230 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1230
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 196,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
196,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 38,8 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
38,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 24,1 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
24,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1872 St. John, New Brunswick, Canada @ Cruicksbank & Pitfield
1872

-Timespan
1872

--Earliest time
1872
-Dating comment
1872
Norwegian bokmål

-Place reference
St. John, New Brunswick, Canada @ Cruicksbank & Pitfield

--Place (text)
St. John, New Brunswick, Canada @ Cruicksbank & Pitfield
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål