Description
ADORNA
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1870
Byggested: Setaukelm, New York ,USA
Verft: D. B. Bayles
Endelig skjebne: Liverpool - Bay of Fundy i ballast. Havari, ankom lekk Lisboa 1898. Kondemnert 1898 /5. Solgt og repartert, norsk EUROPA 1898(?) [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:14 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/7a475a65-7ea1-45b0-933e-27dae99361b0 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADORNA
Norwegian bokmål

Other name
ADORNA tysk s.n.

-Name
ADORNA
Norwegian bokmål

-Specified
tysk s.n.
Norwegian bokmål

Description
ADORNA
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1870
Byggested: Setaukelm, New York ,USA
Verft: D. B. Bayles
Endelig skjebne: Liverpool - Bay of Fundy i ballast. Havari, ankom lekk Lisboa 1898. Kondemnert 1898 /5. Solgt og repartert, norsk EUROPA 1898(?)
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
1466 brt
1410 netto
Mål: 192,9 - 39,0 - 22,7
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kristiania 1884/88-1898

Farter:

Trelastfart på Canadas østkyst

Skipsfører:

B. H. Pettersen 1888
Gunerius Larsen
O. P. Jørgensen 1898

Eier:

Chr. Møller 1889/95-98

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1466 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1466
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 1410 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1410
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 192,9 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
192,9
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 39,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
39,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 22,7 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
22,7
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1870 Setaukelm, New York ,USA @ D. B. Bayles
1870

-Timespan
1870

--Earliest time
1870
-Dating comment
1870
Norwegian bokmål

-Place reference
Setaukelm, New York ,USA @ D. B. Bayles

--Place (text)
Setaukelm, New York ,USA @ D. B. Bayles
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål