ALFRED LOUIS (1855) [no]

ALFRED LOUIS (norwegian bokmål)

Seilskipsregister (med Petter Malmsteins seilskuteregister) (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
ALFRED LOUIS
ex fransk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1855
Byggested: Rouen, Frankrike
Ombygging: Ombygget 1871 [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:29
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/febc3207-d9f6-414c-9af4-b5364868c141 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ALFRED LOUIS
Norwegian bokmål

Other name
ALFRED LOUIS fransk s.n.

-Name
ALFRED LOUIS
Norwegian bokmål

-Specified
fransk s.n.
Norwegian bokmål

Description
ALFRED LOUIS
ex fransk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1855
Byggested: Rouen, Frankrike
Ombygging: Ombygget 1871
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
81 cl
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

Measurement
Tonnasje [no]: 81 commerce-lest [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
81
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Built
1855 Rouen, Frankrike
1855

-Timespan
1855

--Earliest time
1855
-Dating comment
1855
Norwegian bokmål

-Place reference
Rouen, Frankrike

--Place (text)
Rouen, Frankrike
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789722

-Id
021176789722
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål