Pedersen, Tove (1945 - ) [no]

Pedersen, Tove (norwegian bokmål), Pedersen, Tove (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:46:02
22/01/2022 05:31:33
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/fb0dce07-3315-4857-bc3e-d742ba2277ba | RDF/XML | JSON-LD
Name
Pedersen, Tove
Norwegian bokmål

Pedersen, Tove
Swedish

First name
Tove
Norwegian bokmål

Last name
Pedersen
Norwegian bokmål

Alternative name
Mosebekk (til 1974), Tove Unni
Swedish

Pedersen, Tove Unni
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
11/05/1945 , , Oslo (Norge) [no]

-Time
11/05/1945
-Place reference
, , Oslo (Norge) [no]
--Place (text)
Oslo (Norge)
Norwegian bokmål
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Activity
Tekstilkunstner

-Type of activity (text)
Tekstilkunstner
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
NKL article_id
429978

-Id
429978
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036636324

-Id
021036636324
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
6EE1FCEE-AACD-481B-9F65-8B3EA4654041

-Id
6EE1FCEE-AACD-481B-9F65-8B3EA4654041
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål