Description
ADIEU
ex canadisk WEST WIND
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1864
Byggested: Menudic, New Brunswick, Canada
Verft: Gibbon
Endelig skjebne: Avrigget 1905 [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:11
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/faffebec-f390-4973-8ed2-8ef96bccee9f | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADIEU
Norwegian bokmål

Other name
WEST WIND canadisk

-Name
WEST WIND
Norwegian bokmål

-Specified
canadisk
Norwegian bokmål
Description
ADIEU
ex canadisk WEST WIND
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1864
Byggested: Menudic, New Brunswick, Canada
Verft: Gibbon
Endelig skjebne: Avrigget 1905
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
272 brt
248 netto
Mål: 111,4 - 26 - 14,3 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Fredrikstad -1889
Fredrikshald (Halden) 1889-1905

Skipsfører:

A. Jacobsen 1889-1905

Eier:

E. H. Wahl - 1889
Joh. Spørck 1889-1905 (A/S Adieu)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 272 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
272
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 248 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
248
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 111,4 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
111,4
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 26 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
26
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 14,3 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
14,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1864 Menudic, New Brunswick, Canada @ Gibbon
1864

-Timespan
1864

--Earliest time
1864
-Dating comment
1864
Norwegian bokmål

-Place reference
Menudic, New Brunswick, Canada @ Gibbon
--Place (text)
Menudic, New Brunswick, Canada @ Gibbon
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176789476

-Id
021176789476
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål