Anderssen, Albert (1881 - 1960) [no]

Anderssen, Albert (norwegian bokmål), Anderssen, Albert (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:50:34
15/01/2022 04:15:35
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/f9ccce4d-d149-4e96-ba65-c9d394cd642e | RDF/XML | JSON-LD
Name
Anderssen, Albert
Norwegian bokmål

Anderssen, Albert
Swedish

Alternative name
Andersson, Albert
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
06/05/1881 , , Lillesand [sv]

-Time
06/05/1881
-Place reference
, , Lillesand [sv]
--Place (text)
Lillesand
Swedish
Death
23/04/1960

-Time
23/04/1960
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

NKL article_id
416000

-Id
416000
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036619931
-Id
021036619931
-System
DigitaltMuseum