Description
ZINGARA
ex USA ZINGARI
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1857
Byggested: Maine, USA [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
Alexander Lindbäck (alexander.lindback@norskfolkemuseum.no) [no]
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 16:04:31
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/f949aeb7-7172-4dc9-9ea6-1672a9815fbe | RDF/XML | JSON-LD
Name
ZINGARA
Norwegian bokmål

Other name
ZINGARI USA

-Name
ZINGARI
Norwegian bokmål

-Specified
USA
Norwegian bokmål
Description
ZINGARA
ex USA ZINGARI
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1857
Byggested: Maine, USA
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
365 cl
850 brt
Mål: - 11
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Arendal 1875, 1870

Farter:

Emigrantskip

Skipsfører:

O. Johnsen 1870

Eier:

Eyde & Stephansen 1875
S. Eyde & A. D. Fürst 1870

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 365 commerce-lest [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
365
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 850 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
850
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Djupgående [sv]: 11 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
11
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1857 Maine, USA
1857

-Timespan
1857

--Earliest time
1857
-Dating comment
1857
Norwegian bokmål

-Place reference
Maine, USA
--Place (text)
Maine, USA
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål