Boger, Runa (1948 - ) [no]

Boger, Runa (norwegian bokmål), Boger, Runa (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:26:16
27/11/2021 04:25:11
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/f8adfbe5-39ba-44e6-b682-681e901bcd74 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Boger, Runa
Norwegian bokmål

Boger, Runa
Swedish

First name
Runa
Norwegian bokmål

Last name
Boger
Norwegian bokmål

Alternative name
Boger, Runa Liv
Swedish

Other name
Boger, Runa Liv [no] - Fullt navn [no]

-Name
Boger, Runa Liv
Norwegian bokmål

-Specified
Fullt navn
Norwegian bokmål
Norsk kunstnersleksikon

Birth
14/11/1948 , , Oslo [no]

-Time
14/11/1948
-Place reference
, , Oslo [no]
--Place (text)
Oslo
Norwegian bokmål
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål


-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Activity
Kunsthåndverker

-Type of activity (text)
Kunsthåndverker
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
NKL article_id
416581

-Id
416581
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036620235

-Id
021036620235
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
69EB86B8-EB97-459D-A6AB-24BC456BFD92

-Id
69EB86B8-EB97-459D-A6AB-24BC456BFD92
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål