Description
EMBLA
ex svensk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1885
Byggested: Nordby, Fanø, Danmark
Verft: Søren Abrahamsen
Endelig skjebne: Solgt Finland s.n. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:55:17
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/f893acd4-ee8e-47dd-9911-1901e8c37146 | RDF/XML | JSON-LD
Name
EMBLA
Norwegian bokmål

Other name
EMBLA svensk s.n.

-Name
EMBLA
Norwegian bokmål

-Specified
svensk s.n.
Norwegian bokmål
Description
EMBLA
ex svensk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1885
Byggested: Nordby, Fanø, Danmark
Verft: Søren Abrahamsen
Endelig skjebne: Solgt Finland s.n.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
384 brt
339 netto
Mål: 129,5 - 28,9 - 15,5
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Ålesund 1923

Skipsfører:

O. Meyer 1922-

Eier:

O. Solbjørg 1923

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 384 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
384
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 339 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
339
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 129,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
129,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 28,9 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
28,9
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 15,5 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
15,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1885 Nordby, Fanø, Danmark @ Søren Abrahamsen
1885

-Timespan
1885

--Earliest time
1885
-Dating comment
1885
Norwegian bokmål

-Place reference
Nordby, Fanø, Danmark @ Søren Abrahamsen
--Place (text)
Nordby, Fanø, Danmark @ Søren Abrahamsen
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176792604

-Id
021176792604
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål